O projekcie

W roku 2012 Klub Sportowy „Jastrzębie - Borynia” rozpoczął realizację projektu „Siatkówka dla wszystkich”. Pierwszym etapem tego przedsięwzięcia było pozyskanie partnerów projektu. Partnerami projektu zostały miasta: Jastrzębie-Zdrój, Wodzisław Śląski i Żory.

Dużym sukcesem Naszego Klubu było zorganizowanie cotygodniowych treningów dla osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz współorganizowanie wraz z partnerami Turnieju Siatkówki Osób Niepełnosprawnych. Naszym beneficjentom oferujemy treningi piłki siatkowej prowadzone przez profesjonalną kadrę, której umiejętności systematycznie podnosimy, profesjonalny sprzęt do piłki siatkowej oraz stroje.

Utworzyliśmy również stronę na najpopularniejszym portalu społecznościom https://www.facebook.com/SiatkowkaDlaWszystkich., gdzie zamieszczamy wszelkie informacje i zdjęcia dotyczące projektu.

Drugim etapem realizacji projektu „Siatkówka dla wszystkich” jest stworzenie drużyn piłki siatkowej dla osób niepełnosprawnych fizycznie (drużyn siatkówki na siedząco). Podjęliśmy współpracę z organizacjami, które adresują swoje działania do tej grupy społecznej.

Klub Sportowy Jastrzębie - Borynia zorganizował dla uczestników projektu również spotkanie z libero Lotosu Gdańsk Pawłem Ruskiem. Pan Paweł poprowadził profesjonalny trening i udzielił kilku cennych rad młodzieży, która bierze udział w naszych zajęciach. Spotkanie było inspirujące dla obydwu stron.